2003

Pierwszy Red Bull Air Race

Pierwszy Red Bull Air Race w Airpower 03.

Konkurencja łączy w sobie elementy akrobacji powietrznej i wyścigu. Wymaga zręczności, precyzji i nerwów ze stali podczas lotu z pełną prędkością. W rezultacie powstała całkiem nowa dyscyplina podniebnej akrobatyki.

Zobacz Red Bull Air Race

Hangar-7 na lotnisku w Salzburgu

Hangar-7 na lotnisku w Salzburgu jest wyjątkowym dziełem architektonicznym. Zaplanowano go z myślą o stale rosnącej kolekcji zabytkowych samolotów Flying Bulls, a obecnie jest też synonimem awangardowej architektury, sztuki nowoczesnej oraz kulinarnej. Konstrukcja w kształcie skrzydeł – zapierające dech w piersi połączenie szkła i stali – idealnie wkomponowuje się w otoczenie. Od momentu otwarcie Hangar-7 zyskał status międzynarodowego centrum miłośników zabytkowych samolotów. Jest także popularnym centrum wystawowym. Co trzy miesiące podczas wystawy HangART-7 prezentowane są w nim dzieła sztuki współczesnej z różnych krajów. Każde wydarzenie jest jedyne w swoim rodzaju, podobnie jak wyśmienita restauracja Ikarus, która przyciąga klientów najwyższej klasy międzynarodową kuchnią.

Zobacz Hangar 7

Red Bull X-Alps

„To znacznie więcej, niż zwykłe przejście przez Alpy: jest to przygoda, wyprawa i rywalizacja.” Hannes Arch

Pierwsze wydarzenie Red Bull X-Alps zorganizowane w 2003 roku pokazało nowy wymiar rajdów przygodowych. Z grupy siedemnastu uczestników, którzy wyruszyli w trasę o długości ponad 1900 km z lodowca w austriackim Dachsteinie, zaledwie trzem udało się dotrzeć do celu w Monako po zaliczeniu szczytów Zugspitze w Niemczech oraz Mont Blanc i Mont Gros we Francji.

Zobacz Red Bull X-Alps

Sprawdź wszystkie lataSprawdź wszystkie lataSprawdź wszystkie lata