2001

RED BULL CRASHED ICE - ZASADY SĄ PROSTE: PIERWSZY NA DOLE WYGRYWA.

Pierwsze zawody Red Bull Crashed Ice

Sportowcy z całego świata zgromadzili się w Sztokholmie na inauguracyjny wyścig na łyżwach hokejowych - bezpośredni pojedynek na 300-metrowym torze lodowym, pełnym uskoków, progów i ostrych zakrętów. Dyscyplina zyskała miano biegu zjazdowego na łyżwach, a zawody Red Bull Crashed Ice.

Zobacz Red Bull Crashed Ice

Red Bull Junior Team

Założony w 2001 roku Red Bull Junior Team jest najskuteczniejszym na świecie programem szkoleniowym dla młodych, utalentowanych kierowców wyścigowych. Centrum diagnostyczno-treningowe Red Bulla w Thalgau niedaleko Salzburga odgrywa kluczową rolę w wynajdywaniu przyszłych mistrzów świata Formuły 1. W 2004 roku Christian Klien został pierwszym juniorem zespołu Red Bull, który trafił do Formuły 1. Sebastian Vettel jako pierwszym wychowanek Red Bull Junior zwyciężył w wyścigu F1 w Grand Prix w Monza w 2008 roku.

Red Bull Rampage

Pierwsze zawody Red Bull Rampage

Red Bull X-Fighters

Inauguracyjna impreza Red Bull X-Fighters w Valencii w 2001 roku była pierwszym przykładem nowego innowacyjnego pomysłu na połączenie sportu ekstremalnego, jakim jest motocross, z lokalną tradycją walki byków. W 2002 roku zawody przeniosły się do Madrytu, a następnie do Mexico City, gdzie od roku 2005 goszczą na stałe. W roku 2008 narodził się cykl Red Bull X-Fighters World Tour, którego imprezy rozegrano w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Hiszpanii, Niemczech i Polsce. W kolejnych latach zawody Red Bull X-Fighters odbywały się częściej, w nowych miejscach, z udziałem nowych zawodników i z całym mnóstwem nowych tricków.

Zobacz Red Bull X-Fighters

Taurus World Stunt Awards

Zawody Taurus World Stunt Awards są sposobem na oddanie czci anonimowym bohaterom przemysłu filmowego – zawodowym kaskaderom. Ryzykując życiem, dokonują najbardziej karkołomnych wyczynów, dzięki którym filmy obfitują w akcję ku uciesze widza. Nagroda Taurus trafia w ręce najlepszych i najzdolniejszych w tej branży za ich dokonania w filmach fabularnych.

Zobacz Taurus World Stunt Awards

Sprawdź wszystkie lataSprawdź wszystkie lataSprawdź wszystkie lata