Puszki Red Bull

lekkie i w 100% nadające się do recyklingu

Stosowanie aluminiowych puszek to świadoma decyzja firmy Red Bull. Dzisiaj puszki Red Bulla ważą znacznie mniej niż kilka lat temu, dzięki czemu oszczędzamy cenne surowce naturalne. Zebrane puszki w całości nadają się do wielokrotnego recyklingu, bez uszczerbku na jakości.

  • w 100% nadająca się do recyklingu

Puszka – „magazynem energii"

Wszystkie puszki w 100% nadają się do przetworzenia. Po ich zebraniu i dostarczeniu do punktu recyklingowego nie zmarnuje się nawet najdrobniejszy kawałek aluminium. Puszki można w nieskończoność przetapiać i ponownie ich używać bez uszczerbku na jakości. Stosowanie aluminium z odzysku oznacza oszczędność energii rzędu 95% w porównaniu z używaniem nowego aluminium. 

Obecnie puszki Red Bull ważą znacznie mniej niż kilka lat temu. Stała redukcja wagi puszki też ma duże znaczenie: im mniej aluminium zużywa się do jej wytworzenia, tym mniejszy ślad węglowy.

Liczy się każda puszka

Puszka jest rodzajem opakowania do napojów, które najczęściej podlega recyklingowi. Jest to możliwe pod warunkiem, że puszki zostaną zebrane i trafią do recyklingu. Oczywiście nie stanie się tak, jeśli puszka zostanie niedbale wyrzucona i zaśmieci otoczenie. Niestety, śmiecenie ciągle stanowi problem w niektórych regionach. Segregacja puszek we właściwy sposób pomaga w utrzymaniu czystości, poprawia współczynnik recyklingu oraz ogranicza zużycie energii i zasobów naturalnych. Jeśli w Twoim kraju funkcjonuje system recyklingu aluminium, prosimy o odpowiednią segregację puszek. 

Powrót do cyklu życia

Poznaj świat, który stoi za puszką